Wil je diep de Koreaanse keuken in? Sterrenchef Junghyun Park en culinair onderzoeker JungYoon Choi nemen je in The Korean Cookbook mee naar het hart van hun keuken. Onder andere met deze kimchi jjigae.
De recepten in het kookboek zijn opgebouwd rond de belangrijkste pijlers van de Koreaanse eetcultuur: fermentatie, rijst (bap) en bijgerechten (banchan). Het laat zien hoe ze – samen met het volgen van de seizoenen – de basis vormen van de Koreaanse keuken. Een paar recepten uit het boek vind je nu als voorproefje in delicious. Shop het nummer hier.
Het boek The Korean Cookbook koop je hier!
Kimchi jjigae
aantal 2 | hoofd, hoofdgerecht | | koreaans | lactosevrij
Je kunt ook runderbouillon gebruiken in plaats van ansjovisbouillon of water voor een diepere, hartige kimchi jjigae. De jjigae is vaak de volgende dag lekkerder, omdat de smaken dan beter zijn ingetrokken. Dit basisrecept kan je combineren met allerlei vette vleessoorten als buikspek of vis uit blik, bijv. tonijn.
Ingrediënten
- 1 el neutrale olie of sesamolie
- 300 g kimchi
- 50 g ui, in dunne plakjes
- 480 ml ansjovisbouillon, zie recept hieronder, of gebruik water
- ½ el fijngehakte knoflook
- 1 el yondu
- 40 g stevige tofoe, in 4 cm-plakken
- 30 g lente-ui, in schuine dunne reepjes
Instructies
- Verhit in een pan de olie op halfhoog vuur. Voeg de kimchi en ui toe en roerbak 2-3 min. Voeg de ansjovisbouillon of het water toe en breng op hoog vuur aan de kook. Verlaag het vuur weer naar halfhoog, dek af en kook 15-20 min.
- Roer de knoflook en yondu erdoor en leg de tofoe erbovenop. Kook nog ± 3 min. door, garneer met de lente-ui en haal van het vuur. Serveer heet.
Voedingswaarde
- calorieën: 142 kcal
- eiwit: 4 g
- vet: 7 g
- koolhydraten: 13 g
Yondu is een vegetarische Koreaanse smaakmaker. Te koop bij de Aziatische supermarkt.
RECEPTEN JUNGHYUN PARK, JUNGYOON CHOI, FOTOGRAFIE JINJU KANG
Ga je het proberen? Laat het ons weten.Mention @deliciousnederland of tag #deliciousnederland!
Ansjovisbouillon
aantal | soep | | koreaans | glutenvrij, lactosevrij
Dasima is de Koreaans voor kombu en koop je online of bij de Aziatische supermarkt, net als gedroogde ansjovis. Met dit recept maak je ± 2,4 liter soep.
Ingrediënten
- 60 g gedroogde ansjovis
- 20 g dasima, 1 groot vel
- 60 g lente-ui, in stukken
Instructies
- Snijd de buik van de ansjovis open en verwijder het zwarte binnenste deel. Verwarm ze, als ze niet helemaal gedroogd zijn, nog ± 30 sec. in de magnetron om ze helemaal te drogen en de ongewenste visgeur te verdrijven.
- Breng in een ruime pan 2,8 liter water, de dasima en de gedroogde ansjovis aan de kook op middelhoog vuur. Verwijder de dasima als het water begint te koken. Kook de ansjovis nog ± 10 min. Voeg de lente-ui toe en kook nog ± 20 min. Zeef en gooi de vis en lente-ui weg.
Voedingswaarde
Ga je het proberen? Laat het ons weten.Mention @deliciousnederland of tag #deliciousnederland!
Bekijk ook: 14 recepten met kimchi, want wat zouden we zonder deze friszure kool moeten