Kip-katsu is een echte Japanse klassieker: malse kip in een knapperig jasje van panko, goudbruin gefrituurd. In dit recept maken we er een curry met kip-katsu en komkommersalade mee. Perfect als doordeweekse maaltijd die snel op tafel staat, maar toch voelt als iets bijzonders.
Onder dit recept vind je ook het basisrecept voor kip-katsu. Handig, want je kunt er eindeloos mee variëren. Serveer ’m bijvoorbeeld op een Japans broodje, zoals op de foto. Minstens zo lekker!
Ontdek hier alle Japanse must-haves voor thuis om je keukenkastje mee aan te vullen!
Curry met kip-katsu en komkommersalade
aantal 4 | hoofd, hoofdgerecht | doordeweeks | japans |
Geurige curry, rijst, crunchy kip en frisse salade eet je samen uit één grote kom. Ultiem Japans comfortfood!
Ingrediënten
- 300 g sushirijst
- 4 katsu’s zie basisrecept hieronder, dwars doorgesneden
Curry
- 3 el olie
- 1 ui fijngesneden
- 2 wortels in stukjes
- 2 tl kerriepoeder
- 2 tl garam masala
- 2 tl suiker
- 2 tenen knoflook geperst
- 2 tl fijn geraspte gemberwortel
- 1 el bloem
- 500 ml kippenbouillon
Komkommersalade
- 500 g komkommer in de lengte in vieren gesneden en daarna in dikke blokjes
- 3 el rijstazijn
- 2 tl fijne kristalsuiker
- 1 tl wit sesamzaad, geroosterd
- 1 tl zwart sesamzaad, geroosterd
- 3 el fijngesneden munt
- 3 el fijngesneden bladpeterselie
- shichimi togarashi* naar smaak + extra voor erover
Instructies
- Bereid de sushirijst volgens de aanwijzingen op de verpakking. Meng voor de salade de komkommer in een grote kom met de azijn, suiker, het sesamzaad, de kruiden en wat shichimi. Laat op kamertemperatuur staan tot gebruik en schep af en toe om.
- Verhit voor de curry de olie in een middelgrote koekenpan op matig tot hoog vuur. Bak de ui met de wortels ± 5 min. tot ze licht kleuren. Voeg de specerijen, suiker, knoflook en gember toe en bak ± 20 sec. tot de aroma’s vrijkomen. Strooi de bloem erover en bak al roerend 30 sec. mee. Roer de bouillon erdoor tot een gladde saus. Breng aan de kook, draai het vuur laag en laat ± 10 min. zachtjes inkoken tot de curry iets indikt.
- Verdeel de rijst en curry over kommen. Leg de plakjes katsu erop. Serveer met de komkommersalade en strooi er vlak voor serveren extra shichimi over.
Voedingswaarde
- calorieën: 576 kcal
- eiwit: 49 g
- vet: 25 g
- koolhydraten: 36 g
* Shichimi togarashi is te koop in de Aziatische supermarkt.
RECEPTEN LUCY NUNES, TRACEY PATTISON FOTOGRAFIE BRETT STEVENS STYLING DAVID MORGAN
Ga je het proberen? Laat het ons weten.Mention @deliciousnederland of tag #deliciousnederland!
Basisrecept kip-katsu
aantal 4 | hoofdgerecht | doordeweeks | japans | lactosevrij
Katsu kip is een Japans gerecht van kip in een krokant jasje. Heerlijk bij curry's, rijst of andere Japanse groente. Bekijk hier het basisrecept.
Ingrediënten
- 2 kipfilets van ± 150 g elk
- 75 g bloem
- 2 grote eieren, op kamertemperatuur
- 75 g panko
- olie, om in te frituren
Instructies
- Halveer elke kipfilet horizontaal, zodat je 4 dunne plakjes kipfilet krijgt.
- Strooi de bloem in een diep bord. Klop de eieren los in een ander diep bord en doe de panko in een derde diep bord. Wentel de kipfilets door de bloem en schud het teveel af, haal ze door het ei en daarna door de panko. Druk de kruimels goed aan. Leg de kip op een bord en laat het paneerlaagje minstens 30 min. (of een hele nacht) opstijven in de koelkast.
- Verhit een laag olie van ± 5 cm in een diepe (frituur)pan tot 170°C (of tot een blokje brood hierin in 60 sec. goudbruin kleurt). Frituur de katsu’s, twee tegelijk, in 3–5 min. goudbruin en gaar; keer ze halverwege. Schep ze voorzichtig op een met keukenpapier bekleed bord.
Voedingswaarde
- calorieën: 405 kcal
- eiwit: 46 g
- vet: 14 g
- koolhydraten: 24 g
Katsu kan 1 dag eerder worden gepaneerd en afgedekt in de koelkast worden bewaard. De gepaneerde, nog niet gefrituurde katsu kun je ook elk apart verpakt invriezen en maximaal 3 maanden bewaren. Laat ze om te ontdooien de nacht voor gebruik in de koelkast.
RECEPTEN LUCY NUNES, TRACEY PATTISON FOTOGRAFIE BRETT STEVENS STYLING DAVID MORGAN
Ga je het proberen? Laat het ons weten.Mention @deliciousnederland of tag #deliciousnederland!
Nog meer Japans: okinomiyaki met avocado.