Zomerfruit smaakt fris, lekker en juist nu fantastisch in allerlei zoet. Doe al dat vrolijke fruit in je pavlova en proef de zomer.
Voorkeur: glutenvrij
aantal 6 | zoet | weekend | australisch, internationaal | glutenvrij
Zo'n omgekeerde pavlova is net zo mooi, lekker en crispy als de klassieke versie, maar nu zonder stress.
Kookgerei
- ovale ovenschaal van 35 cm lang
- standmixer met ballongarde
Ingrediënten
- 3 grote gele perziken, gehalveerd, ontpit en in partjes
- 125 g frambozen
- 1 el citroensap
- 1 el fijne kristalsuiker
- gevriesdroogde frambozen, tot poeder gewreven, om mee te bestrooien (of verse frambozen om mee te garneren)
- eventueel crème fraîche, voor erbij
meringue:
- 3 eiwitten
- 165 g fijne kristalsuiker
- 1 tl maizena
- 1 tl wittewijnazijn
Instructies
- Verwarm de oven voor op 160 ºC. Doe de perziken en frambozen met het citroensap en de suiker in de ovale ovenschaal en schep ze om.
- Maak de meringue. Doe de eiwitten in de mengkom van de standmixer en klop ze met de ballongarde schuimig. Voeg, terwijl de motor draait, de suiker lepel voor lepel toe en blijf kloppen tot alle suiker is opgenomen. Test of de suiker is opgelost door wat eiwit tussen je vingertoppen te wrijven; je mag geen korreltjes meer voelen. Voeg de maizena en azijn toe en klop deze erdoor.
- Spreid het meringuemengsel uit over het fruit, maar laat rondom 3-4 cm vrij. Zet de schaal in de oven en verlaag de temperatuur naar 130 ºC. Bak de pavlova 1 uur.
- Haal de pavlova uit de oven en laat ongeveer 10 min. rusten voordat je hem warm serveert. Je kunt hem ook volledig laten afkoelen en op kamertemperatuur serveren.
- Bestrooi vlak voor het serveren met frambozenpoeder of verse frambozen. Serveer eventueel met een flinke schep crème fraîche.
Voedingswaarde
- calorieën: 234 kcal
- eiwit: 4 g
- vet: 6 g
- koolhydraten: 39 g
RECEPTEN TRACEY PATTISON, LUCY NUNES STYLING EMMA KNOWLES FOTOGRAFIE BRETT STEVENS
Ga je het proberen? Laat het ons weten.Mention @deliciousnederland of tag #deliciousnederland!
Probeer ook: kruidige pruimencrumble van Nigel Slater