Vegan bakken kan misschien als een uitdaging voelen. Geen stress: we delen graag zes makkelijke en overheerlijke zoete vegan recepten die ongetwijfeld in de smaak gaan vallen bij je (vegan) tafelgasten!
6 zoete vegan recepten
Zo kun je binnen een uur deze overheerlijke én snelle appel-perentaart op tafel zetten. Ideaal als toetje na een lichte soep of salade. Maak ‘m vegan door het ei weg te laten.
Echt zó klaar en dit taartje is ideaal als toetje na een lichte soep of salade. Gebruik bladerdeeg met roomboter voor het lekkerste resultaat.
naar receptZit je iets ruimer in de tijd? Ga dan voor deze abrikoos-amandel-chocolade fudge, met onder meer gedroogd fruit, verse dadels en rauwe cacao. Het mooiste aan alles is dat dit recept volledig vegan is!
Deze sticky abrikoos-amandel-chocolade fudge zit vól goeds: gedroogd fruit, verse dadels, amandelspread en rauwe cacao. Proef de smaken van dit andere zoet maar eens. Lekker voor bij de koffie of als feestelijk dessert!
naar receptBen je van plan om dit weekend de BBQ aan te steken en heb je nog geen inspiratie voor een dessertje? Dan zijn deze knapperige vijgenrolletjes met amandel, honing en limoen van de grill misschien wel iets voor jou! Maak ‘m vegan door te kiezen voor ahorn- of agavesiroop in plaats van honing.
In de zomer trekken we graag zuidwaarts. Op vakantie – en lang daarna – koken we lekker simpel & snel, maar we blijven wel graag in die ontspannen sfeer. Janneke’s mezze-menu zorgt daar precies voor en is een feestje om in het weekend te maken én te delen. Deze vijgenrolletjes zijn het perfecte nagerecht waardoor je nog net even iets langer in mediterrane sferen blijft.
naar receptGa je toch liever voor iets Italiaans? Kies dan deze chocolade panforte met hazelnoten en vijgen, een échte klassieker. Het is wederom belangrijk om de honing te vervangen door ahorn- of agavesiroop.
Zo’n panforte wordt een beetje chewy door de vijgen, honing en suiker. De noten, sinaasappel en pure chocolade plus het zeezout doen de rest voor de unieke smaak.
naar receptWe blijven nog even in Zuid-Europa, want misschien kunnen we je wel verblijden met deze (volledig vegan) halva met pistache & kardemom van Georgina Hayden. Een ideaal recept om je weekend mee te vullen.
Georgina: ‘Als je tijdens de grote vasten bij een Grieks-orthodox iemand thuiskomt, zul je vrijwel zeker tahinhalva zien staan. Ik houd van alle smaakcombinaties, maar pistache én de Indiase versie met kardemom – zijn mijn ultieme favorieten.’
naar receptWil je écht indruk maken op je vegan gezelschap? Dan is deze feestelijke chai-spice tulband met amandelen & kardemomglazuur de ideale showstopper om op tafel te zetten.
Elk feestje verdient een taart, of andersom! En dan het liefst deze tulband! Dus kies maar uit en vier ons jubileum mee met een taart naar jouw smaak: van rijk & romig tot klein & verfijnd, van royaal & robuust tot fris & fruitig. Je vindt ze allemaal in het november-nummer van delicious. dat nu nog in de winkels ligt. Hieronder een preview van de chai-spice tulband met amandelen en kardemomglazuur.
naar receptWinactie
Thuisbarista’s opgelet: in samenwerking met NATRUE hebben we een leuke winactie in petto. Maak kans op een jaarvoorraad NATRUE én de Sage Barista Express™ inclusief thermische melkkan t.w.v. €730,-! Klik op de Instagram-post hieronder voor meer informatie.
Je kan jouw keuzes op elk moment wijzigen door onderaan de site op "Cookie-instellingen" te klikken."
Ben je toch nog zoekende als het gaat om vegan bakken? In dit artikel deelt delicious. friend Dosia Brewer een aantal waardevolle vegan baktips.





