fagioli all’uccelletto met riso, spinazie & pecorino-pangrattato

fagioli all’uccelletto met riso, spinazie & pecorino-pangrattato
STUDIO PHILIPPI
vegetarisch
aantal 4 |
hoofdgerecht |
|
italiaans |
vegetarisch
Stoere Toscaanse bonenmaaltijd uit één pan! Janneke: 'Hier geef ik graag nog wat ovenwarme knapperige ciabatta bij.'
Kooktijd25 minutes
Totale tijd25 minutes

Ingrediënten

  • 100 g riso of orzo
  • 3 tenen knoflook
  • 3 el olijfolie
  • 150 ml rode wijn
  • 800 g gepelde tomaten (2 blikken)
  • 1 snee witbrood
  • 50 g geraspte pecorino
  • 300 g spinazie
  • 500 g cannellinibonen uit blik, uitgelekt en afgespoeld
  • ½ bosje peterselie fijngesneden

Instructies

  • Bereid de riso volgens de aanwijzingen op de verpakking. Snijd 2 tenen knoflook fijn.
  • Verhit in een grote koekenpan of hapjespan de olijfolie. Fruit de fijngesneden knoflook 1 min. Voeg de wijn toe en laat tot de helft inkoken. Voeg de gepelde tomaten toe, druk de tomaten met een spatel klein en breng aan de kook. Kook 5 min. zachtjes.
  • Maal intussen het brood fijn. Rooster het brood in een droge koekenpan al omscheppend goudbruin. Rasp de laatste teen knoflook boven het broodkruim, voeg 2 el pecorino toe en bak nog 1 min. Neem de pan van het vuur en breng op smaak met peper.
  • Voeg de spinazie in porties aan de tomatensaus toe en laat in de warme saus slinken. Voeg ook de bonen toe en verwarm nog 4 min. Breng op smaak met de rest van de geraspte pecorino, zout en peper.
  • Snijd de peterselie fijn. Schep de riso met ¾ van de peterselie door de bonenstoof en bestrooi met het pecorinokruim en de rest van de peterselie.

Voedingswaarde

calorieën: 378kcal
eiwit: 16g
vet: 14g
koolhydraten: 40g
auteur: delicious.
STUDIO PHILIPPI

Dit recept printen

Ga je het proberen? Laat het ons weten.Mention @deliciousnederland of tag #deliciousnederland!