aantal 4 |
hoofdgerecht |
|
|
glutenvrij, lactosevrij
Je hebt zoete en zure kersen. Voor dit gerecht gebruik je zoete kersen die je in Nederland overal kunt kopen. De zure variant wordt in België veel gegeten en heet daar 'kriek'. Wij noemen zure kersen vaak morellen, die worden meestal ingemaakt in plaats van zo gegeten.
Kooktijd15 minutesminutes
bakken30 minutesminutes
Totale tijd45 minutesminutes
Ingrediënten
100gamandelen
± 2 1⁄2 el extra vergine olijfolie
8biokippendijen, liefst met bot voor extra smaak
1elkerriepoeder
2elacaciahoning
± 15 g koriander(1 bosje)
500gkersen*,ontpit
fijne rasp van 1 + sap van 2(bio)limoenen
Instructies
Verwarm de oven voor op 200°C.
Hak de amandelen tot kruimels. Vet een ovenschaal in met wat olijfolie. Wrijf de kippendijen in met het kerriepoeder, honing, olijfolie en wat zout en rol ze dan door de gehakte amandelen, zodat ze helemaal met een laagje zijn bedekt. Leg ze iets uit elkaar in de ovenschaal.
Bak ze ± 30 min., draai ze tussentijds een keer of wat en voeg eventueel een drup water aan de schaal toe als alles te snel karamelliseert.
Snijd intussen de korianderblaadjes fijn. Meng ze met de kersen, de helft van het limoensap en alle -rasp. Maal er peper en zout boven.
Blus de kippenboutjes als ze gaar zijn af met de rest van het limoensap, haal ze uit de schaal en blus met een paar eetlepels water de aanbaksels los. Roer tot een sausje. Schep de aangemaakte kersen erdoor. Leg de kipstukken op een grote schaal en schep de kersensalade erop.
Serveer ze met gemengde groene sla en wat Libanees platbrood of pita’s om te scheuren.
Voedingswaarde
calorieën: 603kcal
eiwit: 65g
vet: 26g
koolhydraten: 27g
auteur: delicious.
* Of neem in plaats van kersen 8 rijpe abrikozen of pruimen. Of 4-6 nectarines of perziken in parten.
RECEPT & TEKST: YVETTE VAN BOVEN | FOTOGRAFIE: WOUT HENDRICKX | STYLING, BEREIDING: DEBBY DE MANGELAERE.